KTNG Polygon rusza z kolejną turą cotygodniowych spotkań

Jeśli interesują was różne tematy związane z gamedevem i jesteście z Warszawy, to polecam wybranie się na spotkania polygonu. Więcej informacji znajdziecie na tej stronce FB:

Polygon na FB

Share Button

Tworzę grę MMO…

A jeszcze lepiej “Tworzę grę MMORPG”

Takie coś często widać w internetach. Piszą to osoby, które nie mają pojęcia o tworzeniu gier. Nigdy żadnej gdy nie zrobiły, a często nawet nie mają pojęcia o programowaniu, czy choćby o robieniu grafiki.

Jak klikniecie w poniższy obrazek, to będziecie mogli przeczytać kilka takich tekstów z różnych forów.

Na PGA spytałem twórców Gloria Victis – jedynego znanego mi indyczego tytułu MMORPG, który zarabia na siebie. Oto ich odpowiedź na pytanie “Co powiesz osobie, która dopiero zaczyna przygodę z robieniem gier i chce zrobić grę MMO”

Odpowiedzi:

  • Nie
  • Nie rób tego
  • To wymaga strasznie dużo cierpliwości i pracy

Share Button

Cooking Sim


HEJ ludzie!

Kupcie gry od Wastelands Interactive, bo dali mi kanapkę ze smalcem i alkohol i to fajna ekipa!

Tak naprawdę to nie… Continue reading

Share Button

Trochę info o PGA

Na moją skrzynkę pocztową trafiła notka prasowa z informacjami o tym, co będzie można zobaczyć na PGA. Na szybko chciałbym wam przedstawić te rzeczy.

Xbox One X.
Nintendo wraz ze switchem, ARMS oraz Zeldą i innymi.
ASUS, który będzie ogarniał esport.
Media Markt ma organizować różne konkursy oraz oferować specjalne oferty.
Alsen ogarniać będzie głównie CS.GO
CDP.PL organizuje giermasz. Czasami można tu złapać jakąś gierkę po dość atrakcyjnej cenie. Ma być też strefa gier planszowych.
Kinguin ma mieć jakieś konkursy oraz esport w specjalnej ciężarówce. Dodatkowo oferują strefę chilloutu, jak wydasz u nich 10zł ^_^
Star4Fans, czyli znane osoby, których kompletnie nie znam.
STREFA RETRO
GIC – tu spędzę sporo czasu. Muszę pamiętać, aby zabrać ze sobą CV, bo przy okazji odbywać się będą targi pracy GeekCareers.

Spotkamy tu też takie studia jak:
Techland
Farm51
Klabater
Jujubee
IFun4All
Garmory
Fat Dog Gamers
11 bit

I cholernie dużo więcej w strefie indie.

Więcej możecie zobaczyć tutaj:
LINK

Share Button

Game Jam w WSF – niedziela

Na wstępie przepraszam za opóźnienie tej relacji. Nastąpiła kumulacja różnorakich problemów. Do tematu:

W niedzielę pojawiłem się na miejscu w chwili, gdy większość osób oddawała się już relaksowi po dniach wytężonej pracy. Jedynie pojedyncze osoby poś tam poprawiały w swoich grach.

Udało mi się otrzymać kilka odpowiedzi na temat WSFu od Macieja Szcześniuka, który jest tu opiekunem kierunku oraz wykładowcą. Continue reading

Share Button

Warsaw Games Week


Event: WGW
Miejsce: Warszawa
Data: 13-15 październik 2017

Rok temu miałem okazję być na WGW. W żadnym wypadku nie jest to impreza skierowana do ludzi z branży game-devu. Mimo tego udało mi się zdobyć kilka ciekawych kontaktów, a nawet znaleźć pracodawcę.

Jeśli chodzi o imprezę z punktu widzenia gracza, to z pewnością jest to miejsce, które chcecie odwiedzić.
Osobiście mam nadzieję się tam wybrać. Jeśli planujecie być w okolicy, to możecie się odezwać 🙂

Share Button

Game Jam w WSF – sobota

Zawsze o czymś zapominam…
Nie wspomniałem o świetnej oprawie muzycznej, która towarzyszyła wszystkim uczestnikom w piątek. Byłem cholernie miło zaskoczony słysząc na przykład soundtrack z Diablo.
Tyle w sprawie piątku.

Teraz powiem wam o tym, co działo się w sobotę. Continue reading

Share Button

Game Jam w WSF – piątek

W Warszawskiej Szkole Filmowej pojawiłem się długo przed planowanym czasem otwarcia Jammu. Mimo tego, zastałem tam już kilka osób, które zaczynały rozstawiać swój sprzęt. Przypomniały mi się trochę czasu, gdy pakowało się cały komputer i szło do kolegi na lan party 🙂 Continue reading

Share Button

Game Jam w Warszawskiej Szkole Filmowej

W ten weekend odbędzie się Warsaw Film School Game Jam, na który wybieram się, aby porozmawiać z jammerami oraz organizatorami tego eventu. Sam niestety nie wezmę udziału w jammowaniu – niestety nie posiadam już tyle wolnego czasu.

W niedzielę 3-ciego września odbędzie się prezentacja stworzonych gier. Wstęp wolny. Jeśli jeszcze nie macie planów na ten dzień, to może być świetny wybór, szczególnie jeśli szukacie edukacji w kierunku game devu. Będzie to zapewne świetna okazja na sprawdzenie, czy Warszawska Szkoła Filmowa będzie dobrym wyborem.

Linkownia:
Facebook
WarsawGameJam.com

Share Button

Poznań Game Arena 2017

Na początku października odbędzie się jeden z większych eventów związanych z gamingiem. Rok temu miałem przyjemność tam zawitać i nie żałowałem. Multum atrakcji, multum ciekawych rzeczy. Sporo starych znajomych i zdobyci nowi. No i przebyte kilometry… dużo kilometrów 🙂

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji się tam pojawić, to zapewniam was, że warto. Jeśli szukacie pracy w branży, to jest to dobre miejsce, aby zacząć się rozglądać.

W planie mam zrealizować kilka mini wywiadów dla przyszłych tekstów na bloga w formacie, który podpowiedział mi Frozen. Mam zamiar wypytać się o rzeczy takie, jak prototypowanie, level design, sound design, filtrowanie pomysłów, szukanie wydawcy, i tak dalej. Może macie jeszcze jakieś pomysły na to o co można wypytać devsów? 🙂

LINK PGA

Share Button